O nás v Plechofce

Skvělá káva v Mníšku pod Brdy

Kafé Plechofka je náš nový projekt, který spojuje všechny, kdo milují skvělou kávu, vynikající jídlo a kvalitní potraviny. Na začátku všeho byl nápad vytvořit všem oblíbenou zastávku při cestě autem, ať už do práce, z práce, při odvážení dětí na kroužky nebo třeba i při cestě na schůzku. Zastávku, kde si můžete na chvíli oddechnout a dobře se najíst, a ještě navíc zdravě a z kvalitních surovin.

Iveta už roky vedla svou vlastní prodejnu farmářských potravin Náš Grunt v Příbrami a tak moc dobře ví, co znamená kvalitní jídlo. Že zdravě, neznamená bez chuti. A že ve spoustě věcech si prostě stojí za to připlatit a nebrat maso ani další produkty z velkochovů, ale naopak je výhrou nakupovat přímo od farmářů. Už dlouho přemýšlela, jak to skvělé farmářské jídlo dostat i k nám na Mníšek, který má tak ráda a právě tehdy potkala kuchaře Michala. S Michalem připravili v prodejně na Příbrami několik kuchařských show a láska k dobrému jídlu je spojila natolik, že přišli se společnou vizí unikátního bistra. Uplynulo pár let, promýšlení financí a plánů, hledání vhodných prostor, dolaďování konceptu a z myšlenky se stala realita. Celosvětová pandemie trochu zkomplikovala kolaudaci a tak se dočasně otevřela mini Plechofka v podobě autostánku před provozovnou. Když se náhlá situace uklidnila, všechno se znovu rozjelo a v Květnu 2020 jsme Plechofku otevřeli a uvítali první návštěvníky!

Máme velkou radost a těšíme se, až nás přijdete navštívit. Najdete u nás nejen kávu a sendviče, ale také další dobroty k obědu i k snídani. Zatím tolik nevaříme a držíme se formy bistra, takže u nás najdete především připravené svačiny, ale i poctivé rychlovky k snídani. Michal vaří s láskou a radostí, a často se nebojí nás překvapit i s neobvyklou nabídkou, navíc si vždycky dává na jídle záležet. A víte jak to je – jídlo vařené s láskou prostě chutná lépe.

Dalším speciálním prvkem je, že v Plechofce nic neděláme z běžných potravin, ale právě z těch farmářských, díky kterým je každé jídlo nejen zdravější, ale také nesrovnatelně lepší. Co si pod tím představit? Zvířata chovaná na maso nejsou nikde v klecích ani necestují kilometry na porážku, zelenina není stříkaná pesticidy a smetanu nikdo nešidí. Navíc si můžete u nás nakoupit i na doma, ať už šunku, špek, jogurty, pesta nebo i maso. Vše ve farmářské kvalitě. Najdete u nás i skvělé doutníky a další dobroty. Přijďte ochutnat a nebo třeba jen na kafe a sami uvidíte, že není nad poctivé jídlo z kvalitních surovin připravené s láskou.

vaše naše Kafe Plechofka

A kdo za tím vším stojí:

Iveta Švejdová

Narodila jsem se v jižních Čechách, které mám dodnes ráda a s láskou je pravidelně navštěvuju. Cítím se tam pořád jako doma. Většinu volného času trávím u koní a ve psí společnosti, zbožňuji jídlo, skvělou kávu, Toskánsko a taky miluji svou práci. No i když to papírování je můj mor, vždycky když sedím nad doklady a úředními věci, přijdu si jak mravenec pod obří horou. Ještě, že mě ten zbytek tak baví. Za svůj vztah k přírodě a láskyplný přístup ke zvířatům vděčím především svým rodičům, kteří mě od malička učili chovat úctu ke svému okolí a celkově ke světu kolem nás. Když je mi smutno a jsem unavená často utíkám pryč od lidí, do samoty, k přírodě, tam se srovnám a pak můžu jít dál. Jak šel čas, pochopila jsem, že jsme všichni jen součástí planety. I proto mi dává smysl to co dělám, farmáři vidí svět jinak, nejde jim o co největší profit. Nechtějí přírodu ždímat, za každou cenu a už vůbec ne jí ublížit. Chovají k ní úctu a lásku ❤️

Michal Řezáč

I když se to občas nezdá, jsem typ člověka, co miluje lidi. Rád si povídám o všem možném a baví mě, dělat lidem lepší den. Od malička miluju přírodu a všechna zvířata. Sršně raději pustím ven, než abych mu ublížil. Vážím si života a především toho, co nám naše Země dává. No a to je zároveň přesně to, čím mě dokáže spousta lidí vytočit, když si neváží přírody a všech těch věcí, co nám nabízí. Asi mě téměř nepotkáte bez kšiltovky na hlavě a úsměvu na tváři, což je skoro takové poznávací znamení. V poslední době mě hodně okouzlil Nový Zéland, přišlo mi, že tam je svět v naprostém pořádku. Mám rád pohyb a různé sporty, často jezdím na kole a hraju baseball. Miluju gastronomii, skvělou kávu, dobré doutníky a kvalitní rum. V životě mě doprovází jack russelí slečna, která mi rozjasňuje každý den.

Sabrina

Nevím úplně, co bych řekla, vyprávění o sobě není moc můj šálek čaje, vlastně nerada vyprávím o tom jaká jsem. Víc o mě mluví moje práce, vždycky všechno dělám naplno a nerada něco odbydu. Chci mít jistotu, že jsem udělala to nejlepší. Už jsem párkrát slyšela, že jsem workoholický magor, ale beru to v dobrém, mně totiž opravdu na práci záleží a je mojí součástí. Mezi mé koníčky vždycky patřil tenis a cestování. Prostě se sbalit, odjet, vypnout a někam vyrazit. Ze života se snažím vyždímat, co to jde a nechci jednou něčeho litovat. Miluju přírodu a zvířata, hlavně pejsky a především našeho labradora, který mě umí rozveselit.